سایر مطالب

راهنمای ست کردن فرش با دکوراسیون

فرش سرمه ای

ست کردن فرش با دکوراسیون

ست کردن فرش با دکوراسیون، فرش ماشینی از جمله وسایلی است که جلوه خاصی به محیط خانه می‌بخشد. شاید برای زیبایی بیشتر هماهنگی دکوراسیون و فرشتان باعث شود توجه بیشتری را به خود جلب نماید. بنابراین در خرید فرش ماشینی باید به نکات بیشتری برای ایجاد این نوع هماهنگی توجه کنید. در این مقاله سعی شده است به صورت کامل توضیح داده شده که چگونه فرش ماشینی و دکوراسیون ست می‌شود. تا شما برای خانه خود یک دکوراسیون شیک و زیبا را داشته باشید.

فرش 1500 شانه

رنگ و نوع کفپوش در انتخاب فرش

شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب فرش باشد، اگر رنگ کف پوشتان سفید یا خنثی است مطمئنا شما انتخاب راحتری دارید. اما اگر از رنگ‌های دیگری مثل قهوه ای استفاده کردید از محصولات فرش ماشینی هماهنگ با آن استفاده کنید. که این شاید به سلیقه شما بستگی داشته باشد اگر تمایل به کنتراست یا تضاد دارید از رنگ های تیره استفاده کنید. ولی اگر تمایل به هماهنگی دارید از رنگ های مکمل استفاده کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم برای چشم نوازی بهتر از رنگ تیره و روشن باهم استفاده کنید. مثلا اگر رنگ اتاق‌تان تیره است از مبلمان روشن استفاده کنید ولی اگر رنگ اتاق و کفپوشتان روشن است. از وسائلی تیره رنگ استفاده کنید خرید فرش 1200 شانه، ست کردن فرش با دکوراسیون.

فرش مدرن

انتخاب رنگ فرش با توجه به وسایل خانه

سعی کنید از رنگ‌های به کار برده شده در فرش‌تان برای انتخاب رنگ وسایل خانه استفاده کنید. اگر فرش‌تان رنگی ساده دارد از رنگ‌های مکمل آن برای انتخاب وسائل‌تان استفاده کنید. میتوانید برای انتخاب رنگ فرش‌تان از قانون 10 – 30 – 60 که یعنی 3 رنگ اصلی مد نظرتان و پرکاربرد در وسایل‌تان را انتخاب کنید. بر اساس مورد استفاده‌تان به رنگ اصلی، ثانویه و رنگ کم اهمیت تر تقسیم بندی بندی کنید. برای رنگ فرشتان از 30 درصد که به اسم رنگ ثانویه شناخته می شود. استفاده کنید خرید فرش 1500 شانه، ست کردن فرش با دکوراسیون.

فرش 1200 شانه

انواع رنگ در فرش‌های ماشینی

اما غالبا برای فرش از رنگ‌های کرم، لاکی، سرمه ای، آبی و گردویی استفاده می‌شود. اگر دکور شما رنگی است و یا فضای کوچکی در اختیار دارید بهتر است از فرش کرم رنگ استفاده کنید. اگر فضای بزرگتری دارید یا دوست دارید محیط منزل‌تان صمیمیت یا آرامش بیشتری داشته باشد از فرش‌های تیره مثل سرمه ای استفاده کنید. فرش های لاکی که خود نمادی از فرش نوین کاشان که از جمله قالی های محبوب ایرانی است. کاربرد زیادی نیز دارد باعث محیطی شاد  و پر انرژی می‌شود. بخصوص در محیط‌های کوچک چشمگیرتر است خرید فرش 700 شانه، ست کردن فرش با دکوراسیون.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *